top of page

המדריכים הכי טובים לשיווק דיגיטלי

תחילה חשבתי להכין מדריך לשיווק דיגיטלי שיבהיר את דרך הבנייה ותחזוק המותג שלכם באינטרנט. אחר כך ראיתי שכל מי שמתעסק עם שיווק דיגיטלי באופן כלשהו הכין מדריך כזה. ראיתי שאפילו גוגל ופייסבוק עצמם הכינו מדריך כזה שהוא פשוט ונהדר והבנתי שאין טעם לכלות את זמני.


העולם הישן שימר ידע, הוא חרט על דגלו את המשפט "ידע הוא כח". עד היום תחומים רבים מתנהלים באופן זה של שימור ידע כמו משפטים, פוליטיקה ואפילו אמצעי התקשורת. העולם החדש, וכאן אני מתכוון למהפכת האינטרנט ששיאה בעשור האחרון, הוא משתף ידע. בעולם זה "שיתוף הוא כח" לא שימור.


כך, גוגל מסבירה לגולש את כל מה שהיא מסוגלת להסביר לו. היא בונה אתר לעקרונות העיצוב, ומדריכה איך לקדם ולבנות מותג דיגיטלי. גם פייסבוק עושה זאת ומבהירה הכול. מה שנשאר הוא ל"גלות לכם את הסודות שגוגל לא חשפה" ורעיונות מהסוג הזה שעלולים להזיק המון לאתר שלכם כפי שקרה עם הקישורים הפיקטיביים שהגיעו ל"הענשת קישורים". מי שפועל לפי מבנה העבודה במדריכי הרשמיים, יוצר שיווק דיגיטלי איכותי מהשורה הראשונה.


לכן אני ממליץ למי שרוצה לשווק בדיגיטל באופן עצמאי לעזוב את המדריכים הרבים שכל מקדם טורח משום מה להכין ולפנות למקור שבו אנחנו רוצים לקדם את האתר שלנו. לעתים יש לי תחושה שכל מי שרואה את המדריכים של גוגל מסכם אותה ומכין מדריך עצמאי. אז אפנה אתכם למקור ואולי תחליטו ככה להכין מדריך בעצמכם יום אחד... אז ככה, אנסה כאן לסקור את כל המידע הנדרש כדי להבין היטב את עולם השיווק בכלל והשיווק הדיגיטלי בפרט עם הקורסים הכי טובים שהם כולם מאנשים מוסמכים, בעברית וללא כל תשלום.


1. הבנה כללית בשיווק

לפני ההמלצה הראשונה שלי לשיווק דיגיטלי, אני מזכיר לכם שמדובר על שיווק, שהוא משהו רחב בהרבה. לכן אני ממליץ קודם כל על קורס "יסודות השיווק" של מר שלומי לחנה, קורס מדהים שמפורסם לגמרי בחינם ביוטיוב ומועבר בצורה חווייתית ומרתקת, אני שמעתי את כולו פעמיים ולא איבדתי עניין.


2. קורס של גוגל - עם דיפלומה!

ההמלצה הראשונה תינתן כמובן לאלוהי האינטרנט גוגל, כיוון שהם יודעים טוב מכל אחד אחר איך הם מתנהלים:) כל משווק בתחום הדיגיטל עם טיפה כבוד עצמי חייב את ההסמכה הזו.

קורס זה מורכב מ-40 שעות חווייתיות כמו שגוגל יודעת לנפק והוא מעניק לכם תעודה רשמית של גוגל כמשווקי אינטרנט, שזה ממש כבוד גדול. הקישור שצרפתי כאן הוא בעברית לגמרי, אם אין לכם כתוביות בעברית בסרטון, שחקו קצת עם ההגדות, זה קיים שם.

אם תרצו הרבה מעבר לכך תוכלו לגשת לסדנה הדיגיטלית של גוגל ולקבל מידע אמין ואינסופי כמעט.


3. פייסבוק

ההמלצה השנייה היא לסגנו של אלוהי האינטרנט, הלא הוא מר צוקרברג ורשת הפייסבוק שלו. בקישור הבא יש את "העקרונות הבסיסיים" עם מדריך למתחילים, תקציבים והצעות מחיר וכן טיפים לקריאייטיב.


4. אסכולי - קורסי רקע

לאחר מכן אעבור לכמה מדריכים לא ארוכים ומאוד מאוד יעילים שפרסמה לא אחרת מאשר שירות התעסוקה הישראלי. הם פשוט ראו קורסים נהדרים ויעילים שהעלתה "אסכולי" בתשלום ושילמו להם כדי להכניס את הקורסים לאתר שלהם - בחינם. אז קורסים אלה יעלו לכם כסף אם תכנסו לאסכולי ולא יעלו לכם דבר בקישור הבא של לשכת התעסוקה, די מוזר. אז הנה רשימת הקורסים שתוכלו ליהנות מהם:אוקיי, יש כאן מספיק ידע כדי להפוך אתכם למשווקים דיגיטליים מעולים באופן עצמאי. ברשימה הבאה אבהיר מתי כדאי לכם לעשות זאת לבד, מתי אל תעשו את זה ובעיקר - איך הידע הזה יכול להועיל לכם בשתי האפשרויות לרשותכם - שיווק עצמאי או חיצוני.

אני מזמין אתכם לעקוב אחרי הבלוג ודף הפייסבוק שלי,

מבטיח למסור מידע אמין ומעניין!

217 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page